PRO-AQUA TECHNOLÓGIA - Nový Projekt

0948 523 056
Title
Prejsť na obsah
PRACOVNÝ POSTUP

Samotné tepovanie prebieha tak, že sa na čistený povrch pod tlakom nastrieka voda s čistiacím prostriedkom a nechá sa pôsobiť krátky čas. Nečistota, ktorú čistiaci prostriedok rozloží sa preperie tepovačom, prepláchne sa teplou vodou a odsaje sa zbytková voda. Pred tepovaním používame na čalúnené povrchy rotačnú kefu s el. klepáčom pomocou, ktorej odsajeme roztoče, prach, piesok, chlpy domácich zvierat z celej hĺbky čisteného predmetu. Vďaka tomuto postupu čistené koberce a i. rýchlo preschnú.

O PRÍSTROJI

Na čistenie používame efektívny, patentovaný čistiaci systém PRO-AQUA, ktorý funguje bez akýchkoľvek filtrov na princípe rotačného separátora. Princíp PRO-AQUA vychádza z prírody, vzduch sa perie vo vode. PRO-AQUA pracuje vždy na 100%. Vďaka separátoru má stále rovnaký prietok vzduchu, ktorý všetky nečistoty a prach privádza do nádoby s vodou. Je verejne známe, že bežné vysávače fungujúce na sáčky+ filtre alebo bezsáčkové s filtrom vysávajú iba niektoré povrchové nečistoty. Nečistoty, ktoré nedokážu vysať, zapadávajú do hĺbky /koberca/ sú zatláčané a trvale tam zostávajú. Elektrický klepáč čistiaceho systému PRO-AQUA dokáže z koberca vyklepať mnohoročnú špinu, ktorú aj najvýkonnejšie vysávače zanechávajú v kobercoch a iných čalúnených predmetoch. Vďaka el. klepáču je upratovanie príjemnou a efektívnou prácou. El. klepáč hĺbkovo /na sucho/ očistí vaše sedačky, koberce, postele, stoličky a iné.
TROCHU TEÓRIE

Roztoče v našich domácnostiach

V minulosti narastal počet alergikov, u ktorých alergén bol neznámy. Bol vyslovený predpoklad, že ide o reakciu organizmu na prach. Až v 60-tych rokoch sa zistilo, že alergiu na prach vyvolávajú mikroskopické roztoče žijúce v prachu miestnosti.

Najvýznamnejší z týchto roztočov je Dermatophagoides pteronyssinus, ktorý je voľným okom neviditeľný, meria len 0,2 až 0,34 mm. Živí sa odumretou zrohovatenou pokožkou vtákov a cicavcov, vrátane kožných šupín človeka. Zdržiava sa v prachu, najmä však v posteliach, kde ho môže byť aj tisíckrát viac ako v inom bytovom prachu. V 0,1 gramu bytového prachu bolo spozorovaných až 160 roztočov. Pre príklad v jednej posteli je priemerne 2,0 - 2,5 milióna roztočov. Skutočnou príčinou alergie však nie je roztoč, ale jeho exkrementy, na ktorých sa následne tvoria pliesne a spóry a tieto sa uvoľňujú do domáceho prostredia.
 
U človeka sa alergia prejavuje ako nádcha, astma, prípadne ako alergické ekzémy. Priaznivým prostredím "prachového roztoča" je vyššia relatívna vlhkosť.

V suchšom prostredí sa jeho rozmnožovanie spomaľuje, pri dlhodobom pobyte v suchom prostredí hynie. Preto sú tieto roztoče najpočetnejšie koncom leta a začiatkom jesene, keď je vlhkosť vzduchu najvyššia. Po začiatku vykurovacej sezóny, keď sa vlhkosť ovzdušia v obývaných priestoroch znižuje, súčasne klesá aj množstvo prachových roztočov. Teplota nemá na prosperitu roztočov podstatný vplyv, vyvíjajú sa od 10 až do 35 stupňov Celzia, s optimom pri 22 - 28 stupňoch, čo sú teploty bežné v našich domácnostiach.

Ako sa môžete pred roztočmi chrániť? Tu je priestor na to, aby ste využili naše profesionálne služby prevádzané čistiacim systémom Pro-Aqua. Samozrejme Vám dáme aj praktické rady ako udržiavať čistú domácnosť.
Copyright © Michal Bodnár - 2010
Návrat na obsah